Синиши Ћулафићу награда на „Данима информатике у школама Војводине“ 2019. године за Ревију образовних софтвера

Наставник рачунарства и информатике Синиша Ћулафић, у среду 18.12.2019. присуствовао је свечаној додели награда на ФИМЕК факултету у Новом Саду.  Колега Ћулафић награђен је у категорији ревија образовних софтвера.

Дани информатике у школама Војводине је манифестација која је резултат иницијативе која је потекла од Центра за развој и примену науке, технологије и информатике на Међународним симпозијумима „Технологија, Информатика, Образовање - за друштво учења и знања”.

Уз подршку Покрајинског секретаријата за образовање и културу ова  манифестација се успешно реализује већ десет година. Целокупна активност је дала нове резултате и подстицаје у правцу унапређивања образовања у Војводини и оцењена веома високом оценом у просветној јавности као и од стране Покрајинског секретаријата за образовање. Добри резултати ове акције Дани информатике у школама Војводине су били значајан подстицај да се акција настави и у наредним школским годинама.

Организатор и реализатор акције је Центар за развој и примену науке, технологије и информатике.