Школска 2022/2023. година

Извештај са 43. Викенд турнира у шаху

Дана 23. априла 2023. године у Батајници је одржан 43. Викенд турнир у шаху који се рејтингује. На турниру који је организовао Шаховски клуб „Глига“ из Батајнице учествовали су ученици средњих и основних школа који су били подељени у више старосних група. Турнир је одржан у ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“. На одржаном шаховском турниру учествовали су и ученици основне школе „Ђура Филиповић“ из Плочице:

• Димитрије Илић VIII-1
  • Матеја Тренчић VII-1
  • Јован Станисављев VI-1
  • Павле Папић VI-1
  • Горан Цветковић VI-1
  • Милена Миливојев III-1

Већина ученика је већ учествовала у току школске 2022/2023. године на рејтингованим шаховским турнирима и сада су били у прилици да побољшају свој укупан учинак. Ученица трећег разреда Милена Миливојев и ученик седмог разреда Матеја Тренчић су по први пут учествовали на шаховском турниру који се рејтингује и добили су своје почетне рејтинг поене. На 43. Викенд турниру ученици ОШ „Ђура Филиповић“ из Плочице остварили су запажене резултате, а највише су се истакли ученици Јован Станисављев и Матеја Тренчић, освојивши по 5 поена из 8 партија.

43tursh1

43tursh2

Наставник географије и организатор шаховске секције у школи:

Роберт Мучи