Угледни час наставницa српског и енглеског језика

Да ли сте се некад запитали како изгледа када у исто време, на истом месту наставнице и деца говоре српски и енглески? Ми смо у понедељак, 10. фебруара то доживели. Предиван угледни час су нам приказале наставница српског језика, Данијела Станковић Ћулибрк и наставница енглеског језика Теа Тот Радишић.

Час књижевности посвећен Шекспиру и његовом познатом делу „Ромео и Јулија“ приказан је кроз знања о Шекспиру, Шекспировом позоришту, правописне и језичке корелације српског и енглеског језика.

Кључни појмови су били трагедија, Вилијем Шекспир, позориште, драма, чинови, драмска радња....

Питања и одговоре сте могли чути  наизменично на српском и енглеском језику.

Ученици су кроз презентацију, наставне листиће и истраживачке радове успели да сазнају много о писцу и делу на занимљив начин.